פשיטות רגל

משרד לעריכת דין 

פשיטות רגל

אחד ההליכים הקשים שאני מלווה את לקוחותיי הוא הליך פשיטת רגל הן עבור אנשים פרטיים והן לבעלי עסקים.

פשיטת רגל

אדם שצבר חובות רבים ואין לו כל דרך לעמוד בהתחייבויות הכספיות הללו מחליט מחוסר ברירה ולאחר בדיקה מעמיקה עם רואה החשבון שלו, להכריז על עצמו כפשוט רגל כדי לסגור פרק זה בחייו.

במצב הנתון, הלקוח נמצא במצב שבו בעלי החוב מטרידים אותו לאורך כל היום אך הוא אינו מסוגל לעמוד בתשלומים. כשהעניינים מסתבכים, נושים רבים פותחים נגדו תיקים בהוצאה לפועל, דבר שיוצר מצבים בעייתיים מאד כשנציגי ההוצאה לפועל דורשים את חובם ולעיתים אף מעקלים רכוש בבית או בעסק.

כדי לעצור את מחול השדים הזה, אני מגיש בקשה לבית המשפט להכריז על הלקוח פושט רגל ולמנות לו מנהל מיוחד שינהל מעתה את כל ענייניו הפיננסיים מול הגורמים השונים לאור העובדה שהוא חדל פירעון.

הרפורמה החדשה בנושא פשיטת רגל

החל בשנת 2013 פועלת בנושא זה רפורמה חדשה שדוגלת בשיטה שיקומית על ידי כך שהחייב ישלם חלק מחובותיו באפן מתוכנן.  סכומי הכסף הללו יפוצלו על ידי המנהל המיוחד וישולמו לנושים על פי ההסדר. יתרת החוב תימחק ולא יוטלו עונשים על פושט הרגל.

החשיבה נובעת מהעובדה שהספקים השונים נקלעים גם הם למערבולת כספית בעייתית עקב אי תשלום החובות ולכן על החייב לשאת בחלק מהעול, לשלם חלק מחובותיו ולאחר מכן יוכל לקבל צו הפטר המייתר את הצורך לשלם סכומים נוספים.

התשלומים מבוצעים בהתאם ליכולת הפיננסית של כל פושט רגל והנושא מנוהל ומבוקר על ידי המנהל המיוחד שנקבע על ידי בית המשפט.

ליווי של עורך דין מקצועי לנושא פשיטת הרגל

פשיטת רגל היא אחד האירועים הטראומתיים שאדם חווה בחייו. התפקיד שלי הוא לעשות כל שניתן כדי להקל על הלקוח שלי בימים הקשים עבורו בפאן הכלכלי, הנפשי וגם המשפחתי.

זו הסיבה שאני מעניק לו יחס אישי לאורך כל הדרך, מסייע בכל בקשה ובכל שאלה כדי לקדם את התהליך על פי התוכנית וזאת כדי לקבל את צו ההפטר בפרק זמן הקצר ביותר.

קבלת צו ההפטר מאפשרת לאדם זה לפתוח דף חדש בחייו, לעבוד כשכיר או לפתוח עסק בהתאם למגבלות החוק. המטרה שלי היא שהוא ישאיר סאגה זו מאחוריו ושיהיו לו מעתה חיים בעלי סיפוק מקצועי בדרכו החדשה וימים שקטים ונעימים עם משפחתו.