משפט אזרחי מסחרי

משרד לעריכת דין 

עורך דין מקרקעין (עסקאות מקרקעין קניה ומכירה)

רכישה או מכירה של נכס מקרקעין אינה עניין של מה בכך. מדובר בעסקה שערכה הכספי בדרך כלל הוא במינימום מעל מיליון שקלים ובמקסימום כמה מיליונים ולכן מדובר בעסקאות היקרות ביותר שמבצע כל אדם בחייו.

בהשכלתי אני גם שמאי מקרקעין ולכן מבצע את העסקאות הללו במומחיות ובמיומנות רבה תוך הכרת המערכת על כל רבדיה.

כשמדובר בסכומים כספיים כה גבוהים, הלקוח בוחר בי כעורך הדין שהוא סומך עליו באופן מלא, שיבצע את המלאכה באופן מקצועי תוך חשיבה על כל הפרטים הקטנים. המטרה היא שלא תיוצר כל בעיה בעתיד ולו הקטנה ביותר.

עסקאות מקרקעין

כששני הצדדים מגיעים להסכמה על עלותו של הנכס, מועד הפינוי ופרטים אקוטיים נוספים מתחילה ההתדיינות בין עורכי הדין של שני הצדדים על תוכנו של החוזה.

מדובר לעיתים בהליך שאינו פשוט, אם לדוגמה עורך הדין של הרוכש מתעקש על התנהלות מסוימת בנושא החזרת המשכנתא ומועד רישום הערת האזהרה בטאבו ואילו המוכר מעוניין לגרור את המשכנתא ולא להחזיר אותה.

למחלוקות כאלה ואחרות אני מוצא פתרונות יצירתיים והוגנים אשר מקובלים על כל הצדדים וכך אפשר לקדם את הליך חתימת החוזה ולמכור או לקנות את הנכס לשביעות רצונם של הלקוחות.

 

רכישת נכס מקרקעין

הפעולות הראשונות שאני מבצע עבור לקוח שלי המעוניין לרכוש דירה ספציפית היא בדקה שבעל הדירה שהציג את עצמו בנכס הוא אכן הבעלים, בדיקת נתוני הנכס בלשכת המקרקעין ובעירייה כדי לבדוק אם יש על הנכס עיקולים, שעבודים, רישום זכויות, היתרי בנייה שניתנו בעבר או כל בעיה אחרת העלולה לסכן את העסקה.

לאור מעשי הנוכלות הקיימים גם בתחום הנדל"ן, הנושא נבדק לעומק ורק לאחר שברור כי מדובר בעסקה כשרה אפשר להכין את החוזה.

מיסוי בגין נכס מקרקעין

הליווי המשפטי כולל גם את כל נושא המיסוי בגין העסקאות הללו. מדובר בנושא מורכב כיוון שיש כמה סוגי מיסוי וכל אחד מהם מחושב על פי מספר קריטריונים שנקבעו על יש משרד האוצר, כמו לדוגמה אם מדובר בנכס ראשון של הלקוח, כמה נכסים יש ללקוח, אם מכר נכסים לאחרונה ועוד.

המיסוי הוא נדבך חשוב בסך ההוצאות ולכן על הלקוח לדעת באופן מדויק ומראש מהו צפי התשלום כדי להיערך לכך. לעתים מדובר בסכום כספי כה גבוה שהוא מסכן את קיומה של העסקה כשהוא יוצר חריגה מהתקציב הקיים בידי הלקוח.